Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                           12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy dziś o godz. 16.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.

3. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza,

- w czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny.

4. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy w trakcie nabożeństwa majowego.

5. Tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej na osiedlu Rybitwy i Przewóz na Mszy św. o godz. 11.30 przyjmą po raz pierwszy Komunię św.

W sobotę o godz. 16.30 będzie miała miejsce pierwsza spowiedź dzieci ze szkoły na osiedlu Rybitwy. O godz. 17.00 dzieci ze szkoły na osiedlu Przewóz.

6. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.

Dzisiaj:

17 Maja 2024
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 229 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas