Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz
PDF Drukuj Email

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno.

2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

3. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na nowe organy. dziękuję za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom; Sylwii Dybała, Annie Gimza, Agnieszce Pasionek, Natalii Pyzioł, Jolancie Piekarczyk, Halinie Majdzie i panom; Aleksandrowi Kasprzykowi i Dominikowi Marek. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień – w piątek po wieczornej Mszy zapraszamy mieszkańców ul, Golikówka i Jeżów.

4. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka do puszek dla mieszkańców Chorwacji dotkniętych trzęsieniem ziemi.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Maria Król. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu…

6. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Dzisiaj:

23 Stycznia 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Wincentego
Lewoniuka
i Towarzyszy
męczenników
Do końca roku zostało 343 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas