Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty - pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Nie odkładajmy Spowiedzi wielkopostnej na ostatni moment.

3. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece wszystkich chorych oraz niosących pomoc w czasie epidemii, podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie tych chorych, którzy czują się na siłach i mają pragnienie przyjęcia Komunii Świętej w tym trudnym czasie. Proszę mieć na uwadze zagrożenie epidemiczne, które dotyczy szczególnie osób starszych.

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak zaufać całkowicie Chrystusowi
i Jego Matce oraz jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Ze względu na ograniczenia liczby osób uczestniczących w liturgii – zachęcam, by zaglądać do otwartego kościoła w ciągu dnia, na indywidualną czy rodzinną modlitwę. Można np. samodzielnie odprawić Drogę Krzyżową... Przy wejściu znajduje się płyn dezynfekcyjny.

6. Niedziela Palmowa wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

7. Wykorzystajmy owocnie czas Wielkiego Postu: trwajmy na modlitwie, uczestniczmy regularnie w Mszach Świętych transmitowanych w radiu lub telewizji, słuchajmy nauk rekolekcyjnych dostępnych w internecie i innych mediach, wspierajmy się wzajemnie.

Dzisiaj:

4 Kwietnia 2020
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Izydora
biskupa
i doktora Kościoła
Do końca roku zostało 272 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas