Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Październik to miesiąc Różańca Świętego. Razem z Matką Bożą  rozważamy tajemnice naszego zbawienia. Zapraszam w niedzielę na modlitwę różańcową o godzinie 16.30 a w tygodniu o 17.30. Dzisiaj na Różaniec i Mszę świętą wieczorną zapraszam młodzież klas ósmych i pierwszych, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W czwartek na Różaniec i Mszę Świętą zapraszam uczniów klas siódmych. Po Mszy Świętej będzie spotkanie informacyjne ws. Bierzmowania.
  3. Za tydzień, w niedzielę zapraszam na Mszę Świętą o godz.11:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.
    W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe.
  5. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty.
  6. W piątek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.
  7. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne, z racji III niedzieli miesiąca. Dziękuję również tym, którzy wyrazili swoją opinię nt. budowy organów w naszym kościele. Zachęcam pozostałych do wypowiedzi na kartkach składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej.
  8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę paniom: Irenie Kameczurze, Elżbiecie Żmudzie, Emilii, Zuzannie i Barbarze Abramczyk, Barbarze Prochowskiej, Monice Ruszało, Katarzynie
    i Dominice Kudas. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W piątek, po wieczornej Mszy Świętej, prosimy mieszkańców domów przy ul. Bugaj.
  9. Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 950 zł. Dziękuję także uczniom ze Szkoły Podstawowej na os. Przewóz za przeprowadzenie zbiórki na ten cel.

Dzisiaj:

20 Października 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Św. Jana Kantego
prezbitera
Do końca roku zostało 73 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas