Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
9 lutego 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ojca Roberta Cielickiego z zakonu ojców Kapucynów z Krakowa, wraz z wolontariuszami ze stowarzyszenia Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Wychodząc z kościoła będziemy mieli okazje do wsparcia finansowania tego dzieła, przez ofiarę do puszek.

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To święto łączy się z obchodami Światowego Dnia Chorego.

3. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

4. W przyszłą niedzielę, na godzinę 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie z Rodzicami dzieci.

5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę paniom: Danucie Ziobroń, Stanisławie Czapkiewicz, Zdzisławie Fugiel, Dorocie Ozga, Barbarze Bonar.
Za tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkającym:
przy ul. Rybitwy od numeru 17 do 62.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
•     14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
•    14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.

Dzisiaj:

17 Lutego 2020
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Siedmiu
Założycieli
Zakonu
Serwitów NMP
Do końca roku zostało 319 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas