Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                   19 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.

W naszej Parafii przeżywamy dzień Pierwszej Komunii św. dzieci z klas trzecich.

2. Jutro święto Matki Kościoła, natomiast w piątek, 24 maja, przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Dzieci komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień uczestnicząc z rodzicami we Mszy św. o godz. 18.00 i w nabożeństwie majowym.

3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.

4. W przyszłą niedzielę, uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dzieci z klas czwartych obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Próba liturgii w czwartek, po nabożeństwie majowym. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i ich rodziców przez cały tydzień, przed Mszą św. wieczorną.

5. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam.

W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

6. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W tym roku z procesją eucharystyczną udamy się ulicą Szparagową i Rybitwy. Zakończenie procesji przy Domu Kultury na Rybitwach.

7. W tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowawcze do malowania dachu naszego kościoła.

Dzisiaj:

19 Maja 2024
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 227 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas