Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz
PDF Drukuj Email

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                            11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziś po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. O 15:00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam na nabożeństwo do naszego kościoła. Wspólnie odmówimy Koronkę do miłosierdzia Bożego przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.

3. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Teresa Szybowska polećmy ją Miłosiernemu Ojcu…

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Państwu Stanisławowi, Zofii i Stefanowi Natanek, Agnieszce, Edwardowi Podobińskim, Paniom Zofii Bednarczyk, Barbarze Słowik, Joannie Lasoń, Małgorzacie Kupiec i Lucynie Rzeszowskiej. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy z ul. Rybitwy nr 64-82.

Dzisiaj:

11 Kwietnia 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 265 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas