Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA
13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski.
Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

4. Zbliża się miesiąc listopad. Ze stolika z tyłu kościoła, można zabrać kartki do wpisania wypominek rocznych i jednorazowych. Prosimy o czytelne wypisywanie imion. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty grobu zapraszam do kancelarii parafialnej. W październiku kancelaria czynna codziennie po mszy wieczornej.

5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Paniom  Zofii i Annie Motyka, Marii Chwaja, Zofii Łopata, Annie Wojanek, Annie Olszy, Genowefie Dąbrowskiej, Grażynie i Bogdanowi Krzyżak. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Rybitwy od nr 83 do końca ulicy.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym numerze Niedzieli przeczytamy o zbliżającej się beatyfikacji sługi Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego, a w Gościu Niedzielnym o aktualności myśli kanonizowanego w tym tygodniu kard. Newmana

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    15 X (wt) – św. Teresa od Jezusa
•    16 X (śr) – św. Jadwiga Śląska
•    17 X (cz) – św. Ignacy Antiocheński
•    18 X (pt) – św. Łukasz ewangelista

Dzisiaj:

16 Października 2019
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jadwigi
Śląskiej
Do końca roku zostało 77 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas