Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

4. W piątek,  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po każdej Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Łazarza będą zbierać ofiary na prowadzone dzieło niesienia pomocy nieuleczalnie chorym.

7. Dziękuję rodzicom dzieci, które dziś przeżywają rocznicę Komunii św. za posprzątanie kościoła. W piątek po majówce prosimy mieszkańców domów przy ul. Albatrosów, Agawy, Kawowej i Kormoranów.

8.  W poniedziałek (23 V) o godz. 19.00 zebranie Komitetu Budowy Organów. Pilne!

Dzisiaj:

26 Maja 2022
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Filipa
Nereusza
Do końca roku zostało 220 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas