Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               25 lipca 2021

1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów na parkingu przed kościołem. Składane ofiary za bezpiecznie przejechane kilometry przeznaczymy na zakup pojazdów dla misjonarzy. Dzisiaj również przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych w czasie szalejących nawałnic.

3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna po Mszy Świętej wieczornej.

4. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę Państwu Stanisławie i Wojciechowi Socha oraz Agnieszce i Konradowi Malisz. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień w piątek po wieczornej Mszy Świętej prosimy mieszkańców z ulicy Bukowej, Dymnik, Kotówka i Tyrczanka.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Andrzej Drozdowski,  śp. Stefan Małż, śp. Józef Utrata i śp. Andrzej Samiec. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu…

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dzisiaj:

30 Lipca 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Piotra
Chryzologa
biskupa i DK
Do końca roku zostało 155 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas