Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

11 sierpnia 2019 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Tego dnia porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej odbywać się będzie błogosławienie ziół i kwiatów.

2. We wtorek 13 sierpnia w archidiecezji krakowskiej obchodzone będzie święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W środę wspomnienie św. Makasymiliana Marii Kolbego, w sobotę – święto św. Jacka, patrona archiciecezji krakowskiej.

3. Bóg zapłać za zatroszczenie się o czystość świątyni w minionym tygodniu paniom: Barbarze Dziobek, Krystynie Szewczyk, Marii Wójcik, Małgorzacie Wójcik oraz państwu Anecie i Pawłowi Stankom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulicy Traczy z os. Przewóz.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy w tym tygodniu m.in. o św. Maksymilianie, w „Niedzieli” o tym, jak radzić sobie z wątpliwościami w wierze, zaś w „Źródle” – wezwanie do mobilizacji modlitewnej w odpowiedzi na dokonywane akty znieważania Najświętszej Maryi Panny w naszej Ojczyźnie.

Dzisiaj:

22 Sierpnia 2019
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
NMP Królowej
Do końca roku zostało 132 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas